Vyzvěte nachlazení!

Zlatý podzim je již za námi, ale velkými kroky se blíží zima. Teploty stále více a více klesá, a ranní mrazíky nám jako kost v krku. Není těžké v této době nachlazení, a to zejména, když ve spěchu zapomenout na čepice, nebo jsme náchylní k náhlé změně teploty.

Fronty k lékaři rostou ze dne na den. Co udělat, aby se do nich dostat a vyhnout podzimní a zimní nachlazení onemocnění? Navzdory расхожему názoru, to může udělat. Dost dodržovat několik pravidel, aby se postarat o odolnosti svého těla, a nemoci, budou nás obešel širokým obloukem.

I přes zarazkom!

Navzdory расхожему názoru, první a nejdůležitější pravidlo zachování dobrého zdraví je... péče o správnou hygienu. Žádná imunitní systém nemůže odolat naporowi bakterií, pokud nebudeme pomáhat mu k jejich odstranění z životního prostředí. A tak, za prvé pojďme se člověk otevřeně kaszlących a kichających kolem (sám také zasłaniajmy rukou tvář, při těchto akcích), myjmy ruce po návratu z obchodu, nebo po cestě v mhd. Místo toho, aby odšroubovat chladič a dělat v domě saunu, stojí dobře provzdušnit byt. Určuje pohyb na čerstvém vzduchu bez ohledu na počasí, alespoň jednou denně. Oblečení má také význam – je třeba nosit něco, co se přiměřeně podle počasí, ale zároveň není перегревать tělo, protože to může vést k przewianiem. A pak nemoc kamenná!

Vitamíny jsou nejlepší pro všechny

Pro toho, aby se účinně bránit proti nachlazení měli bychom se postarat především odolnost. To lze provést několika způsoby. Imunitní systém reaguje na různé faktory, snižuje, zejména pod vlivem stresu, únavy nebo špatné stravovací návyky a nedostatek vitamínů. Proto je třeba věnovat více pozornosti na svůj životní styl a během podzim-zima sněhové bouře, trochu odpočinout. Vitamíny je možné si zajistit vyzvednutí odpovídající strava bohatá na ryby, zeleninu a ovoce. Můžete si vybrat také stopových prvků – se bude hodit, zejména vitamínu C, stejně jako multivitamin.

A může vakcína?

Když se náš imunitní systém je opravdu špatný, a v poslední době infekce, doslova, k nám táhne, můžeme se uchýlit k používání vakcíny, anti-virus. To je prostředek, obsahující patogeny mikroorganismy s oslabeným вирулентности, které výrazně posilují imunitní systém. Tyto léky může předepsat pouze lékař a stojí za to podrobně konzultovat s ním, než začnete o tomto rozhodnutí. Řada lidí nemá důvěru k očkování, že nějaký době se objevují různé zprávy o škodlivých akcí, například vakcíny proti chřipce, i když přímé negativní vedlejší účinky pozorované málo.

Nadměrné únikům onemocnění se také nedoporučuje. Zavření doma a obcházení jiných lidí, strach z nachlazení může vést pouze k wyalienowania. A to znamená, že budeme žít normální a aktivní, a čím více budeme propagovat zdravé a hygienické návyky, mimo jiné, tím zdravější bude naše společnost!

M Витчак

Nejnovější články: