Výhody jablek

Šťavnatá jablka byla vždy spojována u nás se zdravím. A je to tak správně, protože tyto plody mají spoustu výhod – nejen soutěže, ale i dietní. Prozkoumejte neobvyklé vlastnosti této obyčejné ovoce!

Nejpopulárnější odrůdy jablek

Existuje mnoho odrůd jablek, které se od sebe liší słodkością, tvrdostí, soczystością, barvou a tloušťkou kůže. Nejpopulárnější v Polsku odrůdy je antonówka, papierówka, lobo, кортланд, šedá reneta, malinówka a mekintosz. Počet druhů, takže jablka jsou k dispozici po celý rok.

Některé odrůdy je možné jíst v syrové formě, jiné vyžadují zpracování na džem, dostat grilované maso, kompot nebo jablečný koláč. Obecně můžeme rozdělit odrůdy na dezertní (sladké), kyselé a stolní (sladké a kyselé).

Přínosy pro zdraví, jablko

U angličanů tam je rčení, že pojídání jednoho jablka denně, je, že nebude potřebujeme lékař. Je v tom hodně pravdy, protože jablka obsahují hodně vitamínu c, který posiluje imunitu, draslík a hořčík pro zdraví nervového systému a vlákninu, která napomáhá správné funkci zažívacího systému.

Slupka jablek obsahuje antioxidanty, které stimulují práci plic, a to – zvyšují odolnost vůči omezování znečištění. To je zvláště doporučeno astmatykom a lidí, kteří přestali kouřit, aby urychlila proces sebe-očištění plic.

Jablka snižují cholesterol a přispívají ke snížení rizika infarktu myokardu, a díky obsahu železa, zlepšují funkci oběhového systému, účinně brání anémie.

Joanna Pastýřka-Годик

Šťavnatá jablka byla vždy spojována u nás se zdravím. A je to tak správně, protože tyto plody mají spoustu výhod – nejen soutěže, ale i dietní. Prozkoumejte neobvyklé vlastnosti této obyčejné ovoce!

Jablka a strava

Obsažené v jablkách pektin udržuje vztahy cukru a brání jeho vstřebávání přes zažívací trakt. Kromě toho, vláknina zlepšuje práci trávicího systému, díky čemuž není hromadí v něm jídlo. Jíst jablka, cítíme lżejsi a máme více energie.

Jablka neobsahují tuky, mají v sobě přírodní kyseliny, zlepšit práci žaludku. Nejlepším důkazem toho, že apple pracuje dietetycznie je pocit hladu objevit v průběhu hodiny po съедения jablka – to znamená, že naše tělo dostalo méně kalorií, než doufala!

Jablka pro krásu

Na konci pár slov o kosmetických vlastnostech jablek. Oni, zaprvé, stahující účinek na cévy, a proto masky z jablečného moussa doporučuje lidem s kůží naczynkowej.

Obsažený v nich vitamin C také přispívá k regeneraci a zlepšuje pružnost pokožky, zlepšuje práci buněk a podílí se na produkci kolagenu.

Abych to shrnul – tento nenápadný, široce rozšířeného ovoce je skutečným pokladem a nutně musí navždy oporu v naší stravě.

Joanna Pastýřka-Годик

Nejnovější články: