Univerzální tvaroh

Bílý sýr hosty na našich stolech vždy. Ideální sladký, drahý, zima a teplo, obsahuje cenné vitamíny a minerální látky. Co se skrývá v bílém sýru?

Pod názvem tvaroh se skrývá bílý sýr, který je považován za jeden z tzv. čerstvé sýry, to je niedojrzewających. V závislosti na tom, kolik obsahuje tuku, má konzistenci, кремовую nebo grudkowatą. Verze hubený tvaroh může vůbec být zbavena tuku, za to najtłustrze tvaroh (např, sýr mascarpone, wywarzany ze smetany) mohou mít dokonce 80%.

Samozřejmě, že je lepší na chuť, s průměrným obsahem tuku, tj. bez tuku. Poté, nejčastěji, se dostaneme, když chceme, aby twarożkowa těstoviny s редиской nebo pažitkou. Nízkotučné tvaroh jsou křehčí, takže se skvěle hodí pro pokrmy z těstovin na zákusek, nebo do salátů.

Tvaroh-dobrým zdrojem bílkovin, hořčíku, draslíku, fosforu a vápníkua vitaminů, rozpustných v tucích: A, D a E, přičemž čím tenčí, tvaroh, tím méně obsahuje živin. Co je zajímavé, ohřívání nebo vaření nemá vliv na obsah vitamínů, tak jako samotný bílý sýr se vyrábí teplo kyselé mléko.

Co země, to sýr...

Tvaroh lze vyrobit z jakéhokoliv druhu mléka, za předpokladu, že to fermentaci. Sýry se liší mezi sebou v závislosti na mnoha faktorech: například, čím později začneme hníst tvaroh, tak to kwaśniejszy.

Joanna Pastýřka-Годик

Bílý sýr hosty na našich stolech vždy. Ideální sladký, drahý, zima a teplo, obsahuje cenné vitamíny a minerální látky. Co se skrývá v bílém sýru?

V Polsku se tradičně dostávají bílý sýr s niepasteryzowanego mléka, které je vystavena přirozené fermentace. Kyselé mléko se zahřívá (ale ne až do teploty varu), dokud se zobrazí sám sérum, splývá pak na materiál, a ponechává na noc, aby vypustit zbývající vodu. Sýr můžeme vyrobit i v domácích podmínkách, stačí mít čisté prádlo tkaniny nebo gázy, který je silnější потеснившись a повесим nad umyvadlem v odcieknięcia.

Je možné sýr posunout ve speciálních прессформ (například, proutí nebo formulářů) – díky tomu, že tvaroh se získá vhodnou formu. Proto, mimochodem, dostanou naše polské oscypki z ovčího mléka. Ve Francii zase není ohřívá mléko, okamžitě jejich odcedza – tak vznikají tavený " fromage.

Oblíbený v-neck homogenizowany je to také sýr twarogowy! Stejně tak sýr populárně nazvaný zemědělství.

Zdravé výstřih

Již 100 gramů tvarohu uspokojí denní potřebu vápníku. Lehce stravitelné a dokonale zjemňuje chuť akutní zeleniny: ředkvičky, cibule. Díky velkému obsahu bílkovin, doporučuje se sportovcům i dětem a dospívajícím v období růstu. S věkem, naše potřeba proteinu je snížena, takže v období menopauzy, bohužel, neměli byste jíst příliš často.

Joanna Pastýřka-Годик

Bílý sýr hosty na našich stolech vždy. Ideální sladký, drahý, zima a teplo, obsahuje cenné vitamíny a minerální látky. Co se skrývá v bílém sýru?

Nejlepší je zvolit sýr mizející a jíst ji s tmavým chlebem. Pokud právě takový możliwść, je třeba se vyhnout ji kombinovat s krémem – jaký to má smysl kupovat výrobky typu light, pokud nějaký čas poté přidáme k nim mastnou pochoutku? Vyhýbáme se také přidáním soli, tak jak to souvisí se silně protein a přes to se stává to těžší stravitelné.

Místo soli přidejte bylinky a lžičku olivového oleje (například, czosnkowej). Pokud chceme tvaroh jíst sladké a lžička medu nebo jablečného pyré dost ještě. Je lepší vyhnout se užívání tvarohu na noc, protože jako každá bílkovina, dlouho ho tráví.

Tvaroh-je základem tvarohový koláč v továrně, zálivky na palačinky, pokrmy z ryb, těstovin, salátů. Tento druh sýra je třeba jíst během 8 dnů od výroby, bohužel, stále méně a méně a méně často máme příležitost vyzkoušet bílý sýr je bez konzervantů. Proto stojí za to vzít tradiční metody naše polibky a zkusit sami vytvořit bílý sýr.

Kdy kuchyň naplní charakteristickou vůní ohříval sérum, vrátí vzpomínky na babcinej kuchyně, kde rządkiem visel lněné ubrousky s bílým pokladem. Co se mne týče, nic nemůže srovnávat s chutí čerstvého tvarohu na teplém chlebu.

Joanna Pastýřka-Годик

Nejnovější články: