Tisk ZUS RMUA v 2012.

Spolu se začátkem roku 2012. vstoupí v platnost novely zákona o systému sociálního pojištění, který byl zaveden zákonem o snížení některých povinností občanů a podnikatelů.

Nová pravidla zavádějí zásadu, podle. které je zaměstnavatel povinen poskytovat zaměstnanci, tisk ZUS RMUA jednou za rok. Tisk tato by měla být rozdělena na jednotlivé měsíce, za loňský rok v termínu do 28 února příštího roku, v písemné formě nebo se souhlasem zaměstnance – v elektronické podobě.

Jen jednou v roce? Vzniká tedy problém doložit pojištění, například, na klinice nebo ve snaze za Evropskou Kartu Zdravotního Pojištění (EHIC) v instituci ZDRAVOTNÍ péče. Místo tisku ZUS RMUA je možné, nicméně, předloží aktuální potvrzení o zaměstnání nebo přejídání dobyl ve výrobě kartu pojištění.

Va Złotkowska

Spolu se začátkem roku 2012. vstoupí v platnost novely zákona o systému sociálního pojištění, který byl zaveden zákonem o snížení některých povinností občanů a podnikatelů.

Kromě toho, v souladu s články 41, bod 8b. zákona o systému sociálního zabezpečení údaje uvedené v § 8, plátce pojistného je povinen poskytnout na vyžádání pojištěného – ne častěji než jednou měsíčně za předchozí měsíc. To znamená, že RMUA budeme i nadále dostávat od svého zaměstnavatele, jak tomu bylo dříve, ale na jeho žádost okamžitě. Plátce pojistného, je však povinen vystavit nám RMUA jednou za rok.

Va Złotkowska

Nejnovější články: