Strava Montignaca

Dr. Michael Монтиньяка je developer diety na hubnutí, ve kterém vyvrací teorii, že kalorický obsah obyčejná produktů má vliv na zvýšení naší hmotnosti. Ve své teorii tvrdí, že jen nedostatečný výběr jednotlivých složek potravy může vést k nárůstu tělesné hmotnosti. Na Montignaca nejnebezpečnější pro naše hmotnosti jsou potraviny, výrazně negativního hladinu cukru v krvi, to je sacharidy.

Strava Montignaca není tradiční stravou, protože staví nám žádná omezení, pokud jde o množství a velikosti spotřebovaných jídel. Menu je plně vyvážená a založená na správné kombinaci produktů z různých skupin: sacharidy, tuky a bílkoviny. Dr. Монтиньяк rozdělil svou stravu na dvě fáze: v první, nejvíce hubnutí, v druhém její udržování. Druhá fáze by měla trvat až do konce našeho života.

Jak dodržovat dietu Montignaca

Fáze I: ztráta na váze

Doba jeho trvání závisí na tom, kolik kilogramů chceme obnovit. Důležité zde je soubor bílkovin a tuků, jakož i užívání vhodných produktů, sacharidů (s glykemickým indexem pod 50). Díky dodržování těchto zásad jsme si jisti, že námi spotřebované jídla nezpůsobí u nás prudký nárůst hladiny glukózy v těle. Promyšlené menu, kterým se zabránilo nadměrnému hromadění tuku naše tělo. Kromě toho, spustí se mechanismy, které narušují jeho přebytek. Během této fáze diety celý organismus prochází detoxikaci, během její akce přijde na "zklidnění" slinivky břišní, to vše vede k postupné ztrátě hmotnosti. V této fázi naše snídaně by měla být hodně "dobrých" konzumace produktů, přičemž každá večeře by měl být sestaven z potravin bohatých na bílkoviny a tuky. Večeře by měla být lekkostrawna, lepší protein-углевода nebo protein-tuk.

II fáze: udržování přiměřené tělesné hmotnosti

Fáze II je přirozeným pokračováním první fáze hubnutí a by se měla vztahovat na celou dobu našeho života. V této fázi, při výběru z menu ještě si sacharidy s nízkým glykemickým indexem, to však změna, že jejich výběr se rozšiřuje. V této fázi je důležité, aby jíst podle pravidel, studoval na předchozí fázi. Jediný rozdíl mezi fáze první a druhou je zvýšení objemu jídla ve fázi druhé. Základní pravidla říkají o odstranění cukru a jeho náhražek. Chléb (pouze celozrnné), je možné jíst pouze v době snídaní.

E. Kb.

Dr. Michael Монтиньяка je developer diety na hubnutí, ve kterém vyvrací teorii, že kalorický obsah obyčejná produktů má vliv na zvýšení naší hmotnosti. Ve své teorii tvrdí, že jen nedostatečný výběr jednotlivých složek potravy může vést k nárůstu tělesné hmotnosti. Na Montignaca nejnebezpečnější pro naše hmotnosti jsou potraviny, výrazně negativního hladinu cukru v krvi, to je sacharidy.

Základní pravidla diety

– Konzumace minimálně tři porce denně, aniž by vám unikl jediný z nich.

– Konzumovat alespoň 1 g. bílkovin na 1 jednotek hmotnosti našeho těla.

– -- Vyhnout se nasycených mastných kyselin, které jsou obsaženy v másle, másle, mase, tučným mlékem.

– Někdy je konzumace tuků, obsažené ve vejcích, mastných stupních ryby, drůbež, olivový olej.

– Vyhnout se cukry s vysokým glykemickým indexem, stejně jako jejich náhražky.

– Příjem, alespoň 40 g. vlákniny za den. Jeho úkolem je snížení obsahu cukru a zrychlení metabolismu v našem těle.

– Používat výrobky, které jsou co nejméně zpracované. Například, celozrnné pečivo, těstoviny z žitné mouky, hnědá rýže.

Nevýhody diety:

-Předpokládá se, že strava Motignaca vhodná pouze pro lidi, kteří se potýkají s poruchou práci slinivky břišní . Dr. Монтиньяк uznává, že, například, je problém u žen může být také stres, hormonální nerovnováha, užívání léků.

-Konzumace nadměrného množství potravin s vysokou kalorickou může vést k nárůstu tělesné hmotnosti, a to i při zachování nízkých indexů glikemicznych.

Vzorový jídelníček:

Snídaně: celozrnný chléb, vejce naměkko, kiwi, pomerančový džus, bez přidaného cukru.

Oběd: ryby vařené v páře, dušené fazole.

Večeře: dušená brokolice s rýží a jogurtem přírodní.

Metoda Монтиньяка s celá pwenością není tím správným řešením pro každého, nicméně v současné době, to je věřil, že je to jedna z nejúčinnějších diet.

Metoda Montignaca je založena na výsledcích vědeckých studií provedených v průběhu posledních 20 let. Během jeho zlepšení se používá zkušenosti lékařů, odborníků na výživu a lidí, kteří s ní pracovali.
Монтиньяка je prvním odborníkem, který se rozhodl zadat glykemický index pro prevenci a léčbu obezity. Metodu vynalezl Montignaca umožňuje dosáhnout uspokojivých výsledků pro hubnutí bez vedlejších účinků.

E. Kb.

Nejnovější články: