Strava lekkostrawna

Strava lekkostrawna tzv. terapeutickou dietou. Nejčastěji ji užíváme při onemocněních trávicího systému, při nachlazení a v celkovém výsledku organismu. Na čem je založena dieta lekkostrawna?

Lehké menu

Strava lekkostrawna dodává do těla všechny potřebné živiny a stejné množství energie, jako dieta je hlavní. Jejím cílem je výběr takových produktů, které jsou lehké, łatwostrawne a dobře stravitelné pro tělo. Vyloučeny jsou těžké, mastné pokrmy, které tělo nemůže strávit, a produkty rozdymające. Pokrmy vařené v páře, vařené nebo pečené v alobalu. Ve stravě stravitelné vyhnout smažení, dušení, pečení, velké množství oleje a tuky, stejně jako syrova a umělé jídlo, wysokoprzetworzonej.

Jak jíst lekkostrawnie

Lehce stravitelné pokrmy-to vše ti, které zatěžují zažívací trakt. Doporučeno je světlé, tvrdé pečivo, libové maso, vařená zelenina (s výjimkou těch, které způsobují nadýmání), bramborová kaše (vyloučit brambory), libové vařené maso, ryby, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, obiloviny mana a stejně jako ячменную obilovin, bílá rýže a malé těstoviny. Na dezert zralé ovoce a želé.

Doporučuje se pít hodně vody, přírodní, ovocné kompoty a herbatek bylinné. Při stravě stravitelné by měla odstranit z menu, alkohol, káva, silný čaj, sycené nápoje a vše, je jídlo hotové. Pokrmy by měly být vařené pravidelně, malé porce, často – dobře. 5-6 krát během dne.

M Витчак

Strava lekkostrawna tzv. terapeutickou dietou. Nejčastěji ji užíváme při onemocněních trávicího systému, při nachlazení a v celkovém výsledku organismu. Na čem je založena dieta lekkostrawna?

Výhody jednoduché stravy

Lehká jídla a snižují tak zátěž, která je na trávicí systém. Speciální dieta vám pomůže v léčbě overdriven trávicí systém těla. Jídlo bude brzy stráven a chováni, zlepšuje metabolismus, zesiluje vylučování žaludeční šťávy.

Strava lekkostrawna se doporučuje při bolestech hlavy s žaludkem, která má vážné střevní трактом a trávením, problémy s játry a při překrmování nebo otravy. Lehká jídla jsou dobře zavedené v době oslabení organismu, v době nachlazení a nemocí.

Strava łatwostrawna to především léčivá strava, která je dobře vliv na zdraví. I když žádají ji, jako obvykle dočasně – pouze v době vzniku specifických onemocnění – nemá žádné omezení v její aplikaci.

M Витчак

Nejnovější články: