Stereotyp ženy

V poslední době se v médiích trochu nazbierało stereotypů týkajících se žen. Vždy byly přítomny ve společnosti, ale někdy dojem, že se vracíme do minulosti. Nebo boj za nezávislost a rovnost nic значила? Jak média představují nám stereotyp ženy?

Dokonalý svět ženy

Diskuse kolem ženské životní podsyciła některé charakteristické hostitelka program o čištění a řádně spravován domu. Ideální hostitelka doma se stal ikonou a zároveň je terčem posměchu. Část žen se stala žasnout nad způsoby čištění, v koupelně nebo zobrazení listy. Zbytek se smál elegantně odění vedoucí, která se na jehlovém podpatku a v plné make-upu чистила koupelnu kartáčkem na zuby. To zní, jako levný obraz, který se v praxi ukázala jako televizní ситкома. A každá z vás chce být perfektní a dokonalá..., naštěstí, ne každý. Další, neméně stereotypowym přístupem k roli žen se ukázala být program o tom, co to znamená být dáma. Příliš žhavé dívky pod okem ekspertek měly proměnit ve skutečnou dámu, znalý všech pravidel dobrého chování. Ale, jak víme, svět není dokonalý, a nikdo nesmí vnucovat nám obraz ženy umiejącej vařit, zda je ideální na úklid bytu. Ale jak vidíte, obchodníci milují stereotypy. Co nám dokazují aktuální reklamy.

Stereotyp ženy v reklamě

Není od dnes je známo, že reklama hraje na lidské emoce. Pak spotřebitelé schopni mnohem více ochotni sehnat určitý produkt nebo službu. Je obratný a inteligentní akční marketingu v této oblasti se osvědčily perfektně, tak proč je nepoužívat. S tím, že snadno překročit hranice. A, jako obvykle, hlasy rozdělili, ale stereotypy opravdu snadno zářez.

Asi všichni si pamatují slavnostní reklamy známý webový portál aukce, v níž se děda učí anglický jazyk. Nadšený je to celý svět, proto jdou za ranou, odborníci z reklamy vydal další film, který asi měl vyvolat podobné pocity. Speciálně používají takové formulace, protože ne všechno pryč spot pozitivně. Máme v něm dvě hrdinky, matka a dcera. Malá jde na školní ples-maškarní, a její maminka se zdvojnásobí a troy, aby připravit pro ni ideální maskování. Každý z vlastního pořízených v noci oblečení odchyluje do té doby, až konečně, s pomocí portálu, dokáže si objednat šaty na ples, to je normální červené šaty. A nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby ne skutečnost, že ve školní vitríně visel fotografie u nás holky v tomto šaty, s působivou úvodní podpisem "Chci být jako moje máma". Velmi dojemné, ale vezměme v úvahu fakt, že máma se snažila, jak mohla potěšit dceru a ta byla nešťastná kvůli jakékoliv kamufláže. Závěr z toho je takový, že vše je možné koupit v síti, originalita nezáleží, a to, co přináší potěšení vzhled. Je to jen jeden z приемок reklamy, která, samozřejmě, by se mohla líbit ženám. Ale tím, že analyzuje ji hlouběji, vidíme všechny tyto stereotypy.

Jiné reklamy představila nám síť supermarketů, která představuje linii produktů pro úklid. Téma je ideální na jaro a blížící se Velikonoce, stejně jako pro reklamu - známý, perfektní obličej – efekt stoprocentní. A opět stereotyp úklidu ženy, to je ideální majitelky domu. Vždyť okna by měla svítit. A co s ženami, které vykonávají mužské povolání? Netrpí úklid, a ne k posedlosti vzhled každé kapely?

Přísné mysl pod kontrolou

Na vysokých školách ryze technických zda se do tohoto druhu podniků dominují muži, tak jak je stereotypně rozhodnuto, že se ženy spíše ne, berou jako povolání. To není pravda, protože dámy stále přijímají "mužské" problémy a dobře se ocitli na tomto světě. Koneckonců, tato profese vůbec neměl dostat ženskost. Inženýr se také může stát žena. Polytechnic institute každoročně pořádá dny otevřených dveří, které jsou navrženy tak, aby nalákali do své prahy jen sex krásná. Docela efektivně, protože ženy na politechnicznych vysokých školách nezpůsobují již velké překvapení. Ale způsoby, jak podpořit je špatná, pokud v programu dnů otevřených dveří vidíme odkazy na kuchyně, módy nebo krásy. Pokud dámy úporně soustředily na zahraničních vš, pak to znamená, že není očekávají od něj stejné léčby, stejně jako muži. Práce v laboratoři nebo na místě stavby nesmí vařit až do стереотипного přístupu image ženy. Není zobecňovat, protože akce může mít různé formy. Ale uzavření ženy v prostoru toho, co je krásné a ženský-není nejlepší nápad, alespoň podle některých.

Ne každá žena je slepice domácí. Kolem nás jsou samé ženy, které řídí autobusy, provozují velké podniky nebo programy. Není soudce, není kategoryzujmy a především, buďme otevřeni. Stereotyp může zkazit všechno, a, samozřejmě, pozitivní image. Omezení a trochu úzkých myšlení vedou k tomu, že jste šel na frontu, jen jsme отступаем. Opustit stereotypy, protože každý z nás je jedinečný, bez ohledu na to, čím se zabývá v životě.

Kateřina Antos

Nejnovější články: