Sexy пертурбации

Moderní, rychle žijící ženy, stále častěji a častěji postihuje problémy spojené se sníženou chuť na sex. Poruchy sexuality (гипоактивность sexual desiere disorder HSDD), to nepohodlí je již méně než 20% zástupců krásného pohlaví na světě. Jedním z hlavních důvodů tohoto jevu, vědci dávají snížené obsah testosteronu.

Androgeny a sexualita u žen

Vliv testosteronu na sexualitu žen, je to stále velmi kontroverzní téma. V těle ženy, za jeho produkci je odpovědný adrenální systém, a, v menší míře, vaječníky. I přes to, že koncentrace testosteronu v ženském těle je téměř o 20% nižší než u mužů, skupina vědců, пробужденных k zpochybňoval další předsudek, že to má vliv na ženy touží.

Nicméně řada studií prováděných v lékařských akademií v Usa, vyvrací tvrzení o vlivu androgenů na ženské touhy na sex. Studie provedené v letech 1996-2007, i přes různé metody, neprokázaly jakýkoliv vliv koncentrace testosteronu na sexuální apetit žen.Vědci se přiklánějí k zpochybňoval další předsudek, že odpovědnost za tento problém, dřívější zkušenosti žen ve vztahu s partnery a poruchy erekce u partnera.

Menopauza, HSDD a testosteron

U žen, které podstoupily chirurgické menopauzy hladina testosteronu klesla téměřo 50%. To zahrnuje použití hormonální substituční terapie. Studie byla provedena na skupině žen ve věku od 20 do 70 let, prokázaly, že ženy po menopauze, chirurgické, dvakrát častěji stěžují na poruchy sexuálního života, než ženy po menopauze přírodní.

V roce 2006 jedna z amerických novin, zdravotnických, zveřejnila výsledky výzkumu na téma
vliv na přitažlivost u žen po přirozené menopauze, recepce náplast s testosteronem.
Ženy byly rozděleny na dvě skupiny. Část vy, kteří se placebo, ne pocit, žádná změna. Zase u žen, kterým dávali kousky s obrovskou dávkou testosteronu, bylo pozorováno zvýšené touhu po sexu, je srovnatelná s obdobím před menopauzalnym. Výše uvedené analýzy provedené na skupině žen po chirurgické menopauze, také prokázaly, že příjem náplast s testosteronem, umožňuje výrazně zlepšit sexuální život.

Existuje mnoho protichůdných názorů o bezpečnost a vedlejší účinky, dávky testosteronu ženám v období přibližně menopauzalnym a po menopauzalnym. Vědci proti terapii, za argument podává malé množství studií věnovaných otázce. Poukazují také pozor na možnost onemocnění rakovinou prsu, ale také komplikace v oblasti kardiovaskulární systém.

Zase, zastánci terapie odkazují na nedostatek jasných dat o nežádoucích účincích. Poukazují na to, že uspokojivé statistické údaje jsou argumentem pro použití inovativní techniky.

V éře rychle se rozvíjející medicíny, zdá se, otázka času strávit dostatečné množství výzkumu důsledků působení testosteronu na ženské tělo. Doufejme, že se brzy problém s poruchou sexuality, bude pro vás jen досадным vzpomínkou.

Anna 14-steak

Nejnovější články: