Sacharidy

Sacharidy, v každodenním životě tzv. cukrami jsou nejlevnější a nejdostupnější zdroj energie. Jsou snadno stravitelné, proto je náš organismus je velmi dobře jejich asimilátů. Kromě toho, že jsou nákladově efektivní zdroj energie a poskytují nákladově efektivní ekonomiku ostatními složkami stravy: bílkoviny a tuky.

Když potřebujeme energii, v první řadě, naše tělo dostane přesně sacharidy tím, že se 4 kcal s 1g, které budou použity pro udržení stálé teploty těla, práce vnitřních orgánů a fyzické práce.

Jak víme cukru?

V naší každodenní stravě, můžeme rozlišit jednoduché cukry a komplexní. Základní cukrami jednoduché, jsou: fruktóza, kterou najdete v medu a ovoci, stejně jako glukóza, která je nejlepším zdrojem energie pro mozek a svaly. Ze dvou molekul jednoduchých cukrů postavena sacharóza (která se v každodenním životě se nazývá cukrem), se vyrábí z cukrové řepy nebo cukrové třtiny. Rozšířené používání jednoduchých cukrů v potravinářském průmyslu, pro poskytování produktů chuti, pachu, barvy nebo požadované konzistence dělá, to, co jsme jim nedobrovolně více, než je třeba.

Které cukry slouží nám?

V období klimakteryjnym słodzony jogurt, želé instant zda zupka prášek může být zrádný pro naše postavy, i když stále nemáme žádné problémy s jeho obsahem. To je důvod, proč v naší stravě, a to zejména po dosažení 45 let, převažovat by měly komplexní sacharidy. Mezi ně patří škrob, který je obsažen ve velkém množství v potravinách rostlinného původu, to je v bramborách a крупах, rýži, kukuřici, zelenině řady plodin a luštěnin. Proto, pokud nás chcete na něco sladkého ke kávě nebo čaji, místo čokoládové oplatky pro pekárny pojďme si vybrat celozrnný müsli tyčinka, která uspokojí náš hlad a potřeba jednoduchých potěšení sobě stravy.

Blahodárné vlákniny

V chitin patří také vláknina, která se, na rozdíl od jiných sacharidů není absorbován v tenkém střevě a nedává tělu energii, ale řídí některé procesy metabolismu v tlustém střevě. Jak ukazují nedávné studie, vláknina stimuluje střevní peristaltiku, ale jeho obsah svědčí o tom, že máme co do činění s dobré nebo špatné sacharidy. Zpracované potraviny, rafinovaný od vlákniny jen dodavatelského čisté glukózy, bez živin, který se rychle zvedne hladinu cukru v krvi, a její přebytek bude převeden na tuk.

Příjem komplexních sacharidů, které obsahují vlákninu, které umožňuje udržovat konstantní hladinu krevního cukru a vyhnout se náhlé záchvaty hladu. Potraviny, které obsahují dobré sacharidy-to je takové, které jsou nerafinované a nierozgotowane, díky čemuž poskytují kontrolované uvolňování energie získané z potravy.

Naše tipy

Pokud se až dosud jsi избегаешь tmavého chleba a syrovou zeleninu, pak zavedení těchto bohatých na vlákninu výrobků v denní stravě, vám pomůže vyhrát boj s dalšími kil, které se objevily v období menopauzy. Takže snažte se vyhnout potraviny bez živin, "vylepšená" натрием, cukrami jednoduché a trans-tuky. Vyberte si přírodní, méně esteticky zelenina, ovoce a obiloviny, a v nich obsažené vlákniny a stopových prvků živin, jako jsou antioxidanty zajistí, že Budete zdravější, štíhlejší a delší život.

Anna J

Nejnovější články: