Pěstování ivf

I když, a vyžadují větší náklady, dávají krásné a zdravé sklizně. Ekologické farmy u nás stále více a více populární! Víte, jak rozpoznat potraviny s šetrné k životnímu prostředí plodin?

Eko-mám na mysli, samozřejmě

Lze velmi zjednodušeně říci, že organické pěstování, to je návrat k přírodní zemědělství, kterými se zabývali naši předkové. Zde není místo pro umělá hnojiva, biologické intervence v semena, a dokonce i nadměrné používání těžké techniky. Všechno se děje ve shodě s přírodou, s pomocí přírodních sil a s pomocí člověka.

Ekologické pěstování proti konvenčním zemědělství

Dnešní zemědělských plodin stále více a více se podobají velké chemické laboratoři. Od modifikovaných semen, přes umělé prostředky na ochranu rostlin před škůdci a plevele, a končí na velkých strojích, používaných pro všechny polní práce. Na jedné straně, dostali jsme nádherné výrobky – velký objem sklizně, dorodniejsze plodiny, nové odrůdy odolné vůči chorobám. Na druhou stranu, vše se děje na úkor přírody a člověka samotného. Ukazuje se, že na použití konvenčního zemědělství trpí nejen příroda (řeky jsou vystaveny znečištění půdy jsou méně úrodné), ale i zdraví lidí. Alternativou ocitnou ekologického zemědělství, pak tam jsou jen tradiční a přírodní zemědělství.

M Витчак

I když, a vyžadují větší náklady, dávají krásné a zdravé sklizně. Ekologické farmy u nás stále více a více populární! Víte, jak rozpoznat potraviny s šetrné k životnímu prostředí plodin?

Pravidla ekorolnictwa

Pěstování ivf je šance pro zemědělce menších areałach s neznečištěné území průmyslové. Největší význam pro ekoproduktów má kvalitu. Pro ni je podřízena všechna pravidla v zemědělství. Samozřejmě, obilí a krmiva by měly být přirozené odrůdy, volné od změny genetické. Platí, tzv. střídání plodin, to je dlouhodobý střídání zemědělské výroby. Vládne princip neustálého zlepšování úrodnosti půdy pro mělké v tom, aby pluh, hluboké kypření půdy a omezení zásahu těžké techniky.

Mnohem více spoléhá na práci lidských rukou (např. trhání ven plevel). Kromě toho, že se používají přírodní organické hnojivo (hnůj, kompost, hnůj, zelené hnojivo, minerální hnojiva), a také využívá přirozené hydratace.

Ekologicky šetrné výrobky s certifikátem

Každé hospodářství vedoucí ekologické pěstování musí být označeny příslušným osvědčením ekorolnictwa. To je spojeno s dodržováním řadu požadavků a pravidel, které potvrzují kontroly z certifikačního orgánu Ministerstva zemědělství a Regionální Kontroly Kvality Nákupního Článků Zemědělsko-Potravinářských. Pokud domácnost splňuje všechny standardy, na jeho výrobcích je přítomen příslušný certifikát "organický Produkt".

Člověk a příroda

V ekorolnictwie velmi velkou roli hraje člověk – čím více přirozené práce bude investovat do pěstování, tím lepší kvality budou výrobky. Je to právě kvůli velkému množství práce, které je třeba investovat do ekologické pěstování, výnosy, nejčastěji nižší, na 1/3 ve srovnání s konvenční plodiny. Na oplátku ceny, které byly dosaženy za kvalitní produkty je 2-3 krát vyšší. I přes tak vysoké ceny zájem o pěstování organicky roste z roku na rok.

M Витчак

Nejnovější články: