Prsu – léčba

Prsu je nemoc prsu. Je вырождении žlázové tkáně a фиброзе prsu. Typickými změnami jsou také cysty naplněné tekutinou, které to cysty se mohou objevovat jak v jedné, tak i obou mléčných žláz.

I když toto onemocnění neohrožuje ( ve většině případů není spojena s zvýšeným rizikem vzniku rakoviny), - to jsou příznaky mastitidy jsou docela nudné. Za prvé, bolest na hrudi, zesílené, a to zejména v období před menstruací, a také jejich zvýšená citlivost, může výrazně snížit kvalitu života. Navíc vyčnívající uzliny, uzliny, a také obrzmiałość prsa mohou obtěžovat v běžném provozu.

Naštěstí, možná léčba mastitidy, ale spíše úlevu od jejích příznaků. To je do značné míry na krátké – eliminují bolestivost prsu. Mohou být použity jako léky proti bolesti perorální, tak i různé druhy mastí, krémů, a po dohodě s lékařem (a pouze tehdy), také substituční terapie (dnes se nejčastěji používají krémy s прогестероном). Někdy může lékař předepsat užívání léků, inhibující sekreci pohlavních hormonů ( například zveřejnění slabý účinek przeciwestrogenowe a przeciwprogestagenne Danazol).

Příznaky mastitidy je také možné zmírnit pomocí mastí przeciwobrzękowych, použití takové zábaly nebo koupele. Velký význam má také výběr správné podprsenky – to se nesmí příliš tlačit, a ne mít nepříjemné baleen.

Není bez významu je také udržování zdravého životního stylu – jíst zdravé, bohaté na stopové prvky stravy (nízkokalorická, ale bohatý na mastné kyseliny omega – 3) , vyloučení stimulanty a sportu.

Redakce

Nejnovější články: