Prospěch kolagenu

Protein je přítomen v každém úseku našeho těla – kolagen. Bez něj rozpadlibyśmy na kousky. To podporuje naše tělo v pružnosti, který je stavebním materiálem pro šlachy a kůže. Co ještě nám dává tento neobvyklý druh proteinu?

Představte si matrace – nadýchané, elastické, ideální na spaní. Uvnitř jsou pružiny – stovky, tisíce malých sprężynek, dosahovat v každém směru. To dělají matrace je tak nádherné, pohodlné. V průběhu doby, nicméně, každý, i ty nejlepší matrace začne spotřebovávat tam, kde se nejčastěji spíme, se objevují důlky, méně chlupatý a je jednodušší jej prolomit. Se děje tak, že mžp se opotřebovávají.

Stejně tak v našem těle funguje kolagen, který vzhledově připomíná to trochu пружину. Právě ona je "zachytí" molekuly vody, díky čemuž buňky zůstávají dostatečně hydratovaná a mohou dobře vykonávat svou práci. Kolagen dělá naše kabelky kloubů naplněné hlenu, který chrání kosti proti rušení.

Kolagen urychluje hojení těla, a právě on je zodpovědný za vznik jizev a jejich charakteristický vzhled. Chrání pokožku před bělení, zmírňuje revmatické bolesti a dodává vlasům pružnost. Kolagen ve formě krystalů, tvoří rohovku oka, což nám umožňuje vidět.

Není divu, že když naše tělo přestane produkovat kolagen, je to selhání celého organismu. Zajímavé je, že kolagen je produkován pouze v přítomnosti vitaminu c – dlouhodobý nedostatek může vést k onemocnění zvané kurděje, která se v dřívějších dobách, a трогала námořníků, jít na dlouhou plavbu. V současné době tento problém se týká především oblastí postižených přírodní katastrofy hlad.

Joanna Pastýřka-Годик

Protein je přítomen v každém úseku našeho těla – kolagen. Bez něj rozpadlibyśmy na kousky. To podporuje naše tělo v pružnosti, který je stavebním materiálem pro šlachy a kůže. Co ještě nám dává tento neobvyklý druh proteinu?

Bez kolagenu okamžitě, naše kůže ztrácí hladkost a vztahuje se siateczką, vrásky, klouby sztywnieją a náchylné k poškození. Objevují se poruchy krevního oběhu, tak, jak to je stavebním materiálem pro naše tepny. Nedostatek kolagenu-to je nepřítel každé zralé ženy!

Lékárny nabízejí nepřeberné množství přípravků, které rozšíří vnitřní nedostatky kolagenu – užitečné hlavně pro sportovce, kteří nutí své klouby pro neobvyklé úsilí. Kolagen je vstřikován ve formě suspenze nebo kapslí.

Nicméně největší úspěchy kolagen svatí na poli kosmetiky. Je pravidelným přidáním krémy a léky ... . Nicméně je třeba být pozorný, protože většina z nich obsahuje kolagen odbydlęcy – stejný, který se používá k výrobě želatiny – tak je jeho účinek poměrně omezené.

Jedním z nejaktivnějších коллагенами, která je k dispozici na trhu, je kolagen z ryb. Zajímavé je, že jeho objev a zdokonalování je zcela polsko zásluhu – vědci z Gdaňsku. Stojí za to se zeptat, jaký kolagen je obsažen ve vaší kosmetice, ale také strávit trochu času, najít přesně kolagen rybí.

Pokud se chcete dozvědět více, navštivte stránky:
www.kolagendlakobiet.pl

Joanna Pastýřka-Годик

Nejnovější články: