Přirozená prevence

Jaké druhy prevence? Co dělat, aby se dostat nemocný? A jestli by nebylo lepší předejít nebo léčit jejich?

Co je to prevence?

Tvůrce prevence zdraví je Hippokrates. Téměř 2,5 tisíci lety, definoval tento pojem jako prevence chorob prostřednictvím zajištění správných norem zdravého životního stylu. Jinými slovy, podle Hippokrata prevence spočívá v odstraňování nemocí, z našeho života prostřednictvím správné chování.

Tato definice se však až do druhé poloviny XX století, kdy Světová zdravotnická Organizace (WHO), změnil její znějící: prevence je prevence onemocnění prostřednictvím jejich včasné odhalení a léčba. Rozdíl, zdá se, malý, ale velmi významný. Definice Přísaha zahrnuje tak zvanou přirozenou nebo prozdrowotną prevence zdraví. Definice vyvinutý WHO to promedyczna prevence, zaměřená na léčbu.

Jak zabránit onemocnění?

Není od dnes je známo, že je lepší, aby se zabránilo ztrátě zdraví, než léčba onemocnění. Přirozená prevence zahrnuje tvorbu dobrých návyků a správných vzorků zdravý životní styl. Styl života, až 53% má vliv na naše zdraví. 21% připadá na prostředí, ve kterém žijeme, je čistý vzduch, zdravá voda, hygienické a bezpečné pracovní podmínky.

M Витчак

Jaké druhy prevence? Co dělat, aby se dostat nemocný? A jestli by nebylo lepší předejít nebo léčit jejich?

Méně než 20% jsou genetické faktory, a pouze 10% – akce zdravotní. Snadno všimnete, že zdraví je více než z poloviny závisí jen od našeho životního stylu. Prevence onemocnění spočívá ve správné výživě, sportu, boji se stresem, upuštění od stimulantů, zručný odpočinku a udržování odpovídající tělesné hmotnosti.

Nebo aby se zabránilo to se také objevit?

V současné době nás číhá hodně nebezpečí pro zdraví, a dokonce vést ideální život nemůže zaručit nepřítomnost nemoci. To se děje v důsledku faktorů životního prostředí a genetické. Takže přirozená prevence zdraví, je velmi velký význam je přikládán také pro včasné odhalení nemocí.

Preventivní, pravidelné studie nevylučuje se zdravým způsobem života. Kombinace obou dává jistotu v tom, co děláme pro naše tělo všechno, co jen možné, aby se ochránili od nemocí.

Pokud by všichni lidé přikládají větší význam pro přírodní prevenci a včasné odhalení onemocnění odhaduje se, že náklady na léčbu by byly opakovaně méně, a lidé – mnohem zdravější.

M Витчак

Nejnovější články: