Ohrožující poruchy

Jen chvíli rozptýlení a už je neštěstí hotovo – to je zlomené kosti. Starší dostaneme, tím je riziko zlomenin se zvyšuje.

Druhy zlomenin

Zlomenina popisuje jako kompletní přerušení kontinuity kosti. Můžete nahradit různé typy zlomenin v závislosti na tom, jaké budeme mít kritéria. Tak, například dělení zlomeniny v závislosti na mechanismu poranění, můžeme nahradit zlomeniny v důsledku:
•сгибы,
•zaujatost,
•dislokace,
•odstup.
Další rozdělení – z-za ujeté kilometry štěrbiny zlomeniny – rozlišujeme zlomeniny:
•šikmé,
•radiální,
•spirálové,
•wieloodłamowe.
Nicméně nejčastějším rozdělením je toto, mluví o zlomenin jednoduché a složité.

Příčiny zlomenin

Příčiny zlomenin jsou různé, nicméně, oni jsou obvykle důsledkem pádů a drobných, každodenních nehod. Dost klopýtnutí na koberci, uklouznutí při výstupu z vany nebo uklouznutí na zledovatělém chodníku na cestě do obchodu.
Pro zlomenin může dojít i během vodních sportů, dokonce i cvičení bez řádné protažení těla může skončit ушибом a zlomenou. Častou chybou je také nadměrné protažení kostí, které, bohužel, nemají to a zlomit.

Text autory

Jen chvíli rozptýlení a už je neštěstí hotovo – to je zlomené kosti. Starší dostaneme, tím je riziko zlomenin se zvyšuje.

Nicméně, existují i jiné příčiny zlomenin, jako je například osteoporóza. Lidé, kteří trpí touto nemocí kostí, musí být obzvláště opatrní, protože oni jsou vystaveni zvýšenému riziku. Jejich kosti jsou slabé a zničené, takže i obyčejné přehlédnutí může být složité zlomenou a dlouhou léčbou. Tyto kostky nejsou zrastają tak rychle, jak kosti zdravého člověka, takže to je doba hojení výrazně prodlužuje.
Další příčiny nádorů kostí a kostní dřeně. Tyto nemoci se týkají, však výrazně méně lidí, než uvedených výše osteoporóza.

Komplikace zlomenin

Zlomeniny jsou nebezpečné proto, že jejich důsledkem může být jiný druh komplikace. Pokud se člověk po úrazu ztratí hodně krve, může se dostat do šoku. traumatické. V případě, kdy zlomené kosti poškozuje cévy, svaly nebo nervy, může u postiženého dojít k porušení citlivosti. Častou komplikací jsou infekce, a to zejména v případě otevřených zlomenin. Velmi impozantní komplikací jsou stagnující jevy kyselin, které mohou vést i k infarktu. Stává se také, že zlomené končetině není taje správně. A velmi častým důsledkem je oslabení svalů – je zvláště patrný tehdy, když je končetina byla v sádře.

Text autory

Jen chvíli rozptýlení a už je neštěstí hotovo – to je zlomené kosti. Starší dostaneme, tím je riziko zlomenin se zvyšuje.

Zlomeniny u starších lidí

Čím je člověk starší, tím jeho organismus je méně odolný vůči různým faktorům. Také v tomto případě starší lidé jsou náchylnější k zlomeninám a jejich nepříjemné následky. Důvodem je takovýchto osteoporóza, od kterého trpí mnoho lidí středního věku, a také to, že kostky nejsou zrastają tak rychle, jak u mladých lidí.
Zvláště nebezpečné je zlomenina krčku stehenní kosti. Je to velmi bolestivá poranění, která narušuje kyčel, by působit velkou bolest, a často обездвиживает postiženého. V tomto případě, pacient by měl být pod řádnou všímavosti vědomí, tak jak se takové zranění může skončit vážnými komplikacemi, delší zdravotním postižením a dokonce i smrt. Také nelze podceňovat ani drobné pády – každý člověk, zejména starší, která spadla, musí být komplexně studován.

Žádný pád nemůžeme podceňovat, protože důsledky mohou být nebezpečné. V zimních dnech, kdy chodníky jsou ledové, bohužel, často jde až do takových zranění. Není to stojí za to, nicméně, vzdát se návštěvy v nemocnici z důvodu dlouhé fronty – o své zdraví je třeba se starat. Nezapomeňte také na pravidelné doplňování vápníku ve stravě, při použití léků, jako je CaDiK{nofollow}. Tento přípravek obsahuje až 1000 mg vápníku a vitamínů D3 a K2, takže výrazně usnadňuje udržení odpovídající hustotu kostní tkáně.

Text autory

Nejnovější články: