Návykové produkty

Když už mluvíme o drogové závislosti na jídle, jako obvykle, máme před očima člověka otyłą, která se neumí ovládat vaši chuť k jídlu a sní všechno, co chce. Jinými slovy, závislost spojujeme s množstvím, mezitím, vědci dokázali, že některé články vyvolávají nutkání je srovnatelná k tomu, že se cítí alkoholici. Seznamte se s nejvíce návykové potraviny.

Asi každý z nás alespoň jednou v životě narazil na potravinářský výrobek, který jednal na něj jako droga. Pokaždé, když člověk je ovlivněn živí ho stále více a více, a proto zatruwała své tělo. Nutit do jídla, skladování vychází z jejich složení a chuti. Američtí vědci si všimli, že některé potraviny působí na náš mozek stejně jako alkohol nebo drogy, které jsou za látky silně návyková.

Návykové potraviny – studie amerických vědců

Američtí vědci pod vedením dr. Nicole Aveny pozvali k výzkumu 504 člověka, který byl požádán, aby si vybrat produkty, které nemohou odolat. Účastníkům experimentu byl dán úkol vyjmenovat předměty, které dosáhnou tehdy, když jejich nálada se prudce zhorší, a takové, které vyvolávají u nich przejedzenie.

Výsledky výzkumu umožnily dr. Nicole Avenie rozvíjet siedmiostopniową stupnice dělená na produkty, nejvíce a nejméně návykové. Nebojte se, můžeme použít okurka, mrkev, fazole, jablka nebo hnědá rýže. Tom, co je nejdůležitější, vrhá nás do závislosti, pizza. To jí nejsou schopni odolat více účastníků výzkumu. Produkty, které jsou velmi silně ničí čipy a čokolády. Silně na náš mozek působí také dorty a zmrzlinu.

Proč jsou některé potraviny působí jako droga?

Návykové produkty spojují dvě funkce – vysoce zpracovaných a dodávají tělu mnoho kalorií. Vždy jíst chipsy a sušenky, protože obsahují tuk a cukr. Sacharóza návykový, stejně působí mastné pokrmy. Návykové potraviny, je velmi rychle zvyšují hladinu cukru v krvi, který, podle pořadí, nepříznivé pro naše zdraví. A mastné hranolky a pizzu zvyšují riziko aterosklerózy.

Není jen cukr a tuk, které pracují pro nás jako droga. Silně пристрастившийся také látky, doplňkové látky chuť a vůni potravin. K často používaným patří glutamát sodný a stravitelný hydrolyzát bílkovin z kvasnic. Tyto neatraktivní látky přispívají k tomu, že je pro nás těžké odolat dalšímu balení chipsů nebo talerzowi čínské polévky. Látky, doplňkové látky chuť a vůně jsou obvykle přidány pro potraviny. Najdeme je jak v občerstvení, jako jsou bramborové lupínky, sušenky nebo slané tyčinky, stejně jako v kiełbasach, hotových rybích salátech nebo rajčatové omáčky na špagety. A tak produkt, který veřejné mínění funguje jako zdravá, může být škodlivé zvyk.

Studie provedené amerických vědců se otevírají před námi nové možnosti. Věděl, seznam silných omamných produktů, odborníci na výživu mohou vytvořit správnou dietu pro své pacienty. Tato znalost vám pomůže v boji s obezitou a dalšími poruchami příjmu potravy.

Irmina Чеслик

Nejnovější články: