Nespavost – příčiny

Sen-je to čas odpočinku, relaxace, vypnutí zvuku. V dnešním uspěchaném světě, stále lehčí poruchy spánku, které jsou příčinou mnoha zdravotních problémů. Zvláště náročná je nespavost. Jaké jsou jeho příčiny?

Co je to nespavost

Nespavost je porucha spánku, skládající se v tom, že výrazně snižuje množství spánku nebo se zhoršuje jeho kvalita. Existuje mnoho druhů nespavosti – můžeme spát až do rána můžeme probudit příliš brzy, nebo probudit několikrát v průběhu noci.

O nespavosti hovoříme, když my vstáváme unavení a nebudete mít dostatek spánku, i přes dostatečný počet hodin spánku. Pokud ospalost projde nám po выпитого ráno sklenice vody – s největší pravděpodobností trpí právě takovou formu nespavosti.

Nespavost – příčiny

Mluvit o nespavost, příznaky niedospania a snížení doby spánku, musí přetrvávat nepřetržitě po dobu více než měsíce a neměla by se kombinovat s příjmem léků, nebo stimulanty. Také je třeba vyloučit přítomnost onemocnění, příznak, který může být nespavost – poruchy ve fungování štítné žlázy, deprese , poruchy kardiovaskulární dýchání, poškození nervového systému, psychické onemocnění, menopauza.

Nejčastějším důvodem vzniku nespavosti primární (tj. ne v souvislosti s onemocněním organizmu), je nesprávnou hygienou spánku. Co to znamená?

Pokud každý den chodíme spát v různou hodinu, pokud je komunikace příliš dlouho v noci, můžeme mít problém s normální usínáním.

Joanna Pastýřka-Годик

Sen-je to čas odpočinku, relaxace, vypnutí zvuku. V dnešním uspěchaném světě, stále lehčí poruchy spánku, které jsou příčinou mnoha zdravotních problémů. Zvláště náročná je nespavost. Jaké jsou jeho příčiny?

Nespavost může být také způsobena zvyk jídlo, plné energie jídel na večeře (teplé jídlo s velkým množstvím cukru, mastných jídel, intenzivně kořeněné, povzbuzující), odpolední podjadaniem sladkosti nebo slané občerstvení, a také pít silný čaj.

Na nespavost vliv také na spánek v průběhu dne, a používat postel jako sofa, a to nejen prostor na spaní, dívat se dlouho do noci na televizi, hrát počítačové hry přímo před spaním, ukládání do pozdních nočních hodin domácích prací. Před spaním je potřeba relaxovat – číst knihy, vyřešit křížovky, poslouchat hudbu, vzít dobrou koupel nebo dlouhou sprchu.

Jedním z nejlepších spojenců nespavosti je stres. Ovlivňuje to negativně na všechny oblasti našeho života, ale najdotkliwiej dává o sobě vědět v noci, když se zdá, že je to ještě horší, než ve skutečnosti je.

Posledním důvodem, který nás může trápit nespavost, to je nízký obsah hořčíku. Tento prvek se stará o správné fungování nervového systému a jeho nedostatek může způsobit únavu, podrážděnost, pokles duševní výkonnosti. Takže se vyplatí sehnat instantní hořčík a pít jeden po druhém стакану před spaním.

Bez ohledu na důvody, nespavost - je jednak malátností, takže stojí za to navštívit s tímto problémem lékaře. Pamatujte si, že to může být příznakem více závažných onemocnění.

Joanna Pastýřka-Годик

Nejnovější články: