Melanom – léčba

Melanom je zhoubný kožní. Jeho původ je třeba усматривать ve změnách mutacyjnych pigmentových buněk (melanocytů), ale také interakce dalších faktorů, jako je nadměrné vystavení ultrafialovému záření.

Melanom má tendenci dávat časné metastázy. Je také léčitelná při včasném odhalení. V pozdější fázi změny mohou být příliš složité, a tedy i léčba může být neefektivní. Bohužel, v Polsku je stále možné detekovat меланому příliš pozdě, a průměrná délka života s rakovinou je 6 – 8 měsíců.

Léčba melanomu

V terapii melanomu mohou být použity různé druhy léčby. Mezi nimi jsou:

  • chirurgické operace, že excize kožní (spolu s velkým množstvím zdravé kůže) a resekce okolních lymfatických uzlin;
  • chemoterapie, včetně její postava je nově zateplen kończynowa;
  • иммуносупрессия – založena na potlačování procesu tvorbu protilátek, pomocí иммуносупрессивных léků;

  • imunoterapie – zaměřenou na změnu akce imunitní systém, sestávající z иммуносупрессия, immunorekonstrukcji a immunostymulacji;
  • genová terapie – jejichž účinnost, nicméně, v současné fázi výzkumu spíše menší, založená na injekčním podání do organismu cizí nukleových kyselin;
  • vakcíny;

Redakce

Melanom je zhoubný kožní. Jeho původ je třeba усматривать ve změnách mutacyjnych pigmentových buněk (melanocytů), ale také interakce dalších faktorů, jako je nadměrné vystavení ultrafialovému záření.

Bohužel, buňky melanomu často vykazují odolnost k radio - a chemoterapii. Proto stále probíhají studie nad léčivými prostředky, které mohou být použity i v pozdějších fázích rakoviny. Jedním z takových léků je ipilimumab.

Klinické studie potvrdily, že významným způsobem удлинялось to život lidem s melanomem o míře rezistentní na jiné formy terapie. Riziko vzniku vedlejších účinků se rovná nicméně spektakularności účinky léčby, včetně specifický – mohou nastat přesně: аутоимунное, nevolnost, střevní poruchy, hypoaktivita štítné žlázy, zánět jater, hypoaktivita hypofýzy.

Obecně platí, že ani jedna z terapie melanomu v jiné její fázi, než fáze první, nedává стопроцентных šanci na zotavení. Proto je lepší použít preventivní práci, čímž se minimalizuje riziko vzniku rakoviny.

Redakce

Nejnovější články: