Lenivý metabolismus

Nepočítají, kolikrát jsem byla na dietě! Kolik již jednou ograniczałam přesvědčená kalorie, a ukazatel hmotnosti, jako zakletého není шевельнулся! Pro každý den odehrávají pocit pokrzywdzenia osudem, když přítelkyně z práce během přestávky na snídani jedl dál muffin, chałkę, nějaký lahodný deserek, jen proto, aby se za další dvě hodiny strkal do sebe ovocný tvaroh, muffin a candy bar. A při tom ještě má vosí pas, o které jsem mohl jen snít, nehledě na to, že budu jíst jen saláty – úplně jako králík! Kde je zde spravedlnost?

Často jsem задавала sami sebe na otázku, jaký zájem u něj byla Příroda, dávat některé rychleji, jiné pomaleji metabolismu. Mezitím, to není ona nese odpovědnost za tento faktor, ale to,jak žijeme. Přestože se problém podvýživy v evropských zemích stále existuje, je to, jako obvykle, nemáme žádné problémy s dostupností potravin. Jíme, když chceme. Mezitím se naši předkové jen zřídka měli takovou možnost. Jejich jídlo bylo způsobeno ročních dob. Proto, když se na konci jara se objevují první klíčky, matky země, nastawał dobu pocit sytosti, který se chýlí ke konci, spolu s pozdní podzim, kdy Příroda przysypiała, a člověk mohl jíst jen tím, že shromáždil dříve. Na przednówku, když zásoby byly již na ústupu, je období půstu. A tak šel, tak smířil člověka. Současný životní styl, kdy se roční období nemají v podstatě žádný vliv na plnění našich chladniček, rozstroił přirozené funkce metabolismu člověka, s čím se sami vyrovnávají lépe, jiní hůře.
Samozřejmě, že predispozice k tomu, zda je u nás rychlé, nebo zdarma výměnou látek, které dědí geneticky. Ale nejsme pasivními obětmi tohoto faktoru, naše stravovací návyky mají zde velký význam. Takže to, co stojí za to je tam, aby urychlit metabolismus?
Tady je několik našich tipů:

Grapefruit – toto Ovoce obsahuje málo cukru při značné dávce ovocné kyseliny, které urychlují vstřebávání sacharidů. Není łączmy ale konzumace grapefruitů s příjmem léků, protože tyto bobule mohou mít vliv na účinek léků.

Zázvor – Jeho účinky jako chilli, to znamená, že stimuluje vylučování trávicích enzymů, čímž se zlepšuje proces látkové výměny a urychluje spalování kalorií. Stojí za to přidávat zázvor do vody s čerstvě отжатой citronem a v této podobě pít každý den 2-3 krát denně.

Čaj – Nejlepší akce mají čaj červená a zelená, ale ve skutečnosti jsou všechny druhy pozitivní vliv na zrychlení našeho metabolismu. Čaj nám pomáhá spalovat tuky a zabraňuje jejich ukládání.

Zelí – Zejména červená odrůda reguluje vstřebávání tuků a omezuje jeho ukládání v našem těle. Nedoporučujeme však tento produkt jako základ pro menu (jak je to například v slavné dietě kapuścianej), a to pouze jako součást zbilansowanego menu.

Kromě toho, nezapomeňte o denní fyzické zátěže. Čím pomalejší metabolismus, tím déle (ale ne více intenzivní) by měla být naše cvičení. Lidem s líný metabolismus doporučuje 30-45-ti minutové aktivity každý den!

Va Złotkowska

Nejnovější články: