Léčba revmatismu

Revmatoidní artritida – je dobře patrné omezením pohybové schopnosti, bolesti a sztywnieniem kloubů-to je nemoc, která probíhá postupně.

Nejprve se objevují ranní bolesti a sztywnienie v kloubech (zejména v oblasti zápěstí a prstů), субфебрильная teplota, nechutenství, hubnutí.

Postupem času se stane deformace kloubů, nejdříve malých (jako halluksy zda kuří oka), postupně se však pogłębiających a vyskytující se stává globální (týkající se, například, kolena nebo kyčle). Typickým příznakem revmatismu jsou také revmatoidní uzlíky – vynořující se subkutánně, niebolesne.

Průběh revmatoidní artritidy je obtížné předvídat – se může skládat z období, v nichž se nemoc sílí, a pak se stane její odraz. Nicméně, není třeba čekat, až se příznaky stanou nebezpečné pro zdraví. Přijetí terapie ihned po zaobserwowaniu prvních alarmujících změn dává vysoké šance zastavit nemoc a pohyblivých degenerativních změn.

Léčba revmatismu by měla být provedena na několika polích. Důležitý je pohled pacienta na farmakologickou léčbu, jak a provádění rehabilitace a кинезитерапии. Bohužel, může se stát, že tato opatření nestačí. V případě složitějších změn, je nutná operace.

Redakce

Revmatoidní artritida – je dobře patrné omezením pohybové schopnosti, bolesti a sztywnieniem kloubů-to je nemoc, která probíhá postupně.

V raných stádiích nemoci se používá hlavně léky v kombinaci s fyzikální terapie a cvičení pod dohledem pracovníka rehabilitace.

Pokud jde o léky, pak mají především analgetické účinky a przeciwzapalnev (např. glukokortikoidy, nesteroidní anti-pobuřující drogy, ale také léky o přirozeném původu – jako mast borowinowa). Používají se také léky, které snižují agresivita imunitního systému – a proto je boj proti příčinu onemocnění. *Následně pohyb slouží k obnovení fyzické schopnosti.

Kromě cvičení v terapii se také vztahují procedury – masáže, léčebné koupele, elektroterapię, теплолечение, kryoterapie a další. Pro důležité prvky, které podporují léčbu revmatismu, by mělo být také změna životního stylu – a, zejména, dietách (snížení váhy a hladiny cholesterolu, pozitivně ovlivňuje stav kloubů).

Redakce

Nejnovější články: