Léčba osteoporózy

Osteoporóza může výrazně snížit komfort života lidí na ní osoby trpící. Komunikuje s ní, protože vysoký krevní tlak a riziko zlomenin kostí i při drobných úrazech nebo ушибах.

Osteoporóza je, že jde o ztráty tkáně v kostech se snižuje jejich hustota, a v těle neprodukuje dostatečné množství buněk, které jsou odpovědné za regeneraci tkání v kostech. Obvykle to se děje prostřednictvím hormonální změny (nebo v důsledku přenesených onemocnění).

Diagnostikovat osteoporózy představuje však první krok ke zlepšení fungování. Za prvé, léčba by měla být okamžitě přijata, je léčba nutná, neboť zdlouhavé procesy a vyžaduje plnou angažovanost, tak ze strany pacienta, tak i ošetřujícího lékaře.

Při správné léčbě můžete nejen vyrovnat se s chronickou bolestí kostí, ale také snížit riziko zlomenin a úrazů.

Léčba osteoporózy je založena na přijetí léků. Jedny mají za úkol zpomalit proces ničení kostí a pomoci v metabolismu vápníku (např. кальцитонина). Ostatní – stimulují tvorbu mozkových buněk a mají analgetické účinky.

Samozřejmě, stejně jako u jakéhokoli druhu farmaceutykach, a zde se mohou objevit kontraindikace. Populární, například, léky ze skupiny bifosfonianów nemusí být použita, kteří trpí žaludeční vředy.

Redakce

Osteoporóza může výrazně snížit komfort života lidí na ní osoby trpící. Komunikuje s ní, protože vysoký krevní tlak a riziko zlomenin kostí i při drobných úrazech nebo ушибах.

Pro ženy v období menopauzy výhodným řešením může být hormonální substituční terapie (pokud, samozřejmě, nemá na její začátek kontraindikace).

Užitečné v terapii, atrofie kostí, jako obvykle, také anabolické steroidy – které změny v kostech. V jejich případě, nicméně, seznam nežádoucích účinků je poměrně značná: riziko infarktu, zvýšené hladiny cholesterolu, nepříznivé změny ve vzhledu, chování.

Proto – než je třeba terapie osteoporózy – stojí za to přemýšlet o prevenci: změna stravy, poskytnout tělu dostatek vápníku, vitaminu D, vitaminů skupiny B; zvýšení fyzické aktivity; odvykání kouření, a v případě potřeby, použití léků, zpevnění struktury kostí.

Redakce

Nejnovější články: