Léčba osteopenie

Lidské tělo s věkem začne ztrácet více kostí, než ji produkuje. Od okamžiku dosažení 30 let (když jsme se dosáhnout maximální množství synoviální), hmotnost kostí, klesá přibližně na 3 až 5% za každé desetiletí.

Tento jev je zcela normální, ale problémy začínají tehdy, když tempo poklesu kostní denzity vyšší. Vyvíjí osteopenie. Osteopenie diagnostikována tím, že dělá výzkum densytometrycznego.

Pro vznik osteopenie přímo přispívá nedostatek vápníku v těle, ale nepřímo: hormonální změny (nedostatek pohlavních hormonů, menopauza, nebo těhotenství), problémy s metabolismem a osvojení vápníku (v souvislosti s jinými bolestivé stavy), dlouhodobé užívání steroidní léky (používané k léčbě revma nebo alergie).

Osteopenie je vyléčen. Můžete se s ní vyrovnat díky odpovídající způsob stravování, vysokou dávku pohybu. Na trhu jsou k dispozici také doplňky stravy a léky. Stojí za to, nicméně, začněte léčbu s úpravou stravovacích návyků.

Je třeba postarat se o úroveň vápníku ve stravě (od 800 – 1000 mg denně), při současném zajištění organismu vitaminem D – bez něj vstřebávání tohoto prvku je obtížné. Také je třeba se vyvarovat takových výrobků, které porušují vstřebávání prospěšných složek a mezi nimi: sůl a který vznikl v ní sodný; kofein (v jakékoliv formě); potraviny bohaté na fosforu (jako, například, polévka v prášku – fosfor ovlivňuje neboť na snížení koncentrace vitaminu D v těle).

Je třeba také dbát na to, aby strava nejsou důsledkem života v bílkovina živočišného původu, omezit příjem alkoholu. Je třeba také zajistit denní dávku fyzické aktivity, na paměti, že léčí se v základě pyramidy zdravé výživy.

Redakce

Nejnovější články: