Kulky zábava

Když jde na dovolenou do oblastí Středozemního Moře, každý z nás si všiml, samozřejmě, malé skupiny soch starší lidi ve večerních hodinách przesiadujących v parcích, tráví spolu volný čas. Více пытливых vzala na vědomí, že důvodem jejich setkání byla jednoduchá společenská hra o charakteru výuky, která zahrnuje házení, kovovými kuličkami k cíli.

To ještě raczkująca v Polsku zábava-to je hra bowles (originální název: pétanque). V současné době je známá forma pochází z Provence, kde je zvláště převládající. Kořeny její sahají, určitě středověku, i když, zdá se, že je velmi pravděpodobné, že tato hra byla známá již ve starověkém Egyptě. Hra je jednoduchá, příjemná, a co je nejdůležitější – je to příležitost strávit aktivně volný čas na ulici s přáteli. Není od nás vyžaduje vytrvalost, fyzické nebo kondycyjnej, ale pouze touha dostat se ven z domu, místo toho, aby sedět v křesle před televizí (což je v Polsku, bohužel, je nejvíce populární forma "aktivity" po práci).

Každý, kdo je schopen udržet kovové koule o hmotnosti v rozmezí 650 – 800г v ruce, se stává potenciálně nebezpečný soupeř. Dalo by se ptát sami sebe na otázku: Co je tak složitého to házení, kulky? Kdo někdy zkoušel hrát petanque, známé, nicméně, že to není tak jednoduché, jak se může zdát. Je třeba mít na paměti, že v každé hře proti nám se stává nepřítel, který udělá cokoliv, aby zmařil náš plán výhry, herní proces.

Pravidla hry jsou velmi jednoduchá a lze zvládnout během několika minut, po které vzít za cvičení! Právě oni jsou nejvíce příjemné, udělat tolik radosti a dodávají opakovaně důvody pro smích. Hra spočívá v забросе kovovými kuličkami k cíli, kterým je malý dřevěný nebo plastový míček, tzv. prasátko (cochonnet, doslovný překlad пятачок). Úkolem hráče je umístit mezi tím, co nejblíže prasátka, a pak se starat o to, aby kulička zůstala na místě až do konce hry. Hráč, v závislosti na zvolené technice hodu má na výběr několik druhů bul, které se liší vysokou tvrdostí, velikostí, hmotností a texturou. Ve hře je domácí (a dokonce žádoucí) vykrajování a řídit bul soupeře. Hra není složitá, pokud jde o místo, protože jednoduše stačí nám kus relativně rovném povrchu – hlavní je, aby nebyla chrlič beton – nejlepší, высохшая země, ale můžete si také hrát na louce, v parku dráhy štěrk a všude, kde jsme se, jsme se s přáteli. Podrobná pravidla hry najdete na stránkách Polské Federace Pétanque (www.petanque.pl).

Další výhodou je to, že hra není od nás vyžaduje velké finanční náklady. Sada pro amatérské hry je možné koupit už prakticky v každém větším sportovním obchodě začíná na 50 rublů za sadu míčů. Stojí za připomenutí, o tom, protože cenové rozpětí je velmi velký. Z těchto 50 kč, po astronomické částky zhruba 1000 kč za sadu profesionálních míčů.
Chtěl bych vyzvat všechny, učit se!! Przełammy stereotyp Поляка podporují nás čas před televizí! Kupovat bule a pojďte se s přáteli v oblasti, a máme tam zdravá dávka čerstvého vzduchu , příjemně strávený večer v kruhu přátel a velkou dávku zábavy.

Moriss

Nejnovější články: