Hyperplazie prostaty

V období andropause z důvodu snížení množství testosteronu, u některých mužů se může objevit nebo усугубиться, příznaky zvětšení prostaty.

Przerośnięta prostata tlačí močové trubice, která brání toku moči. Muži, kteří pociťují częstszą potřebu chodit na záchod, ale močový měchýř není zcela vyprázdněn.

Nejčastější výzkumem, který určuje správnost prostaty je пальцевое rektální studie. Pokyn také studie krve pro stanovení hladiny PSA (antigen prostaty). Jeho normální hodnota je 4 ng/ml. Někdy lékaři poslali muže na ULTRAZVUK, zjistit, zda došlo k porušení vyprazdňování močového měchýře, způsobené гипертрофией prostaty.

Příznaky

Hyperplazie prostaty je proces postupné a pomalé, nicméně, je snadné rozpoznat jeho příznaky. Rostoucí prostata zužuje močovou trubici, proud moči je stále slabší a pomalejší a pomalejší vyjde. Není-li aplikovat léčbu a prostaty, bude po celou dobu zvyšovat, to může vést k úplnému uzavření močové trubice. To je velmi závažné onemocnění, které musí být okamžitě zoperowane. Kromě toho, neléčí hyperplazie prostaty může vést k poškození močového měchýře. Vznikají v něm kameny mohou blokovat ústí močové trubice, což způsobuje různé infekce. Často se objeví také nedobrovolné noční pomočování.

Anna S

V období andropause z důvodu snížení množství testosteronu, u některých mužů se může objevit nebo усугубиться, příznaky zvětšení prostaty.

Rakovina prostaty

Během rektální vyšetření lékař může odhalit rakovinu prostaty. V tomto případě, pro to, aby se ujistil pokyn studie krve. Měří se v ní koncentrace PSM v normě je 4 ng/ml). Pro diagnostiku velikostí rakoviny prostaty aplikován ultrazvuk nebo mri. Díky těmto studiím je možné určit stupeň změny, které nastaly v těle. Důvody jeho vzniku až do konce není známo. Rakovina nejčastěji se vyvíjí v zevní části prostaty a způsobuje změny struktury prostaty. Pokud bude zjištěna brzy může dát metastázy do plic, kostí a lymfatických uzlin. Pokud máte podezření, že to došlo až metastázy, se vztahuje studie paprsky Рентгена.

Přečtěte si více o rakovině, jakož i o metodách její léčby, a naučí Vás s dalším článkem.

Anna S

Nejnovější články: