Glykemický index

Glykemický index (GI) ukazuje nám, jak po užívání tohoto výrobku se zvýší hladina glukózy v krvi ve srovnání s růstem o 50 граммами sacharidů.

Pokud glykemický index banánů se rovná 70, to znamená, že po konzumaci tohoto ovoce, hladina glukózy v krvi se zvýší na 70%, ve srovnání s konzumací 50 g čisté glukózy.

Tato čísla jsou přiřazeny byly na základě studie vlivu určitého výrobku na lidský organismus, učí se dvě hodiny každých 15 minut hladina cukru v jeho krvi. Průměrná hodnota IG opakuje, a lidé, bez ohledu na to, že onemocní cukrovkou nebo zdravé, dostanou blízké výsledky.
Čím vyšší je míra KI konkrétního produktu, tím rychleji stoupá hladina cukru v krvi, což způsobuje prudký uvolňování inzulínu. Jeho mise spočívá v neutralizaci glukózy, která nespadá do hodnoty na výstupu, ale je výrazně menší. Tento stav se nazývá hipoglikemią, velmi špatně snášena naše tělo. Jeho příznaky mohou být: třes rukou, bledost obličeje, celková slabost, pocit únavy, ospalost, a také to, že je směšné se nám nejvíce, pak tam jsou záchvaty "vlčí hlad". Touha uspokojit své táhne za sebou nekontrolovatelné svačiny, které mohou být příčinou problémů s udržováním tělesné hmotnosti.

Potraviny s vysokým GLYKEMICKÝM indexem (nad 70) přispívají tyciu nutí velké skoky hladiny inzulínu. Inzulín, kromě regulovat hladinu cukru, aktivuje procesy vstřebávání přebytečného dodávaných sacharidů, a pak se jejich ukládání v podobě tuku. Takže po 50. roce života je třeba rozumně zvolit součásti naší stravy. Spotřeba výrobků s nízkým glykemickým indexem (pod 50) způsobuje pomalé a relativně mírné zvýšení hladiny krevního cukru, díky čemuž se náš hlad je spokojen, ale chuť k jídlu se snižuje.

I když budete překvapeni, vědět, že potraviny bohaté na tuky mají nízký glykemický index, protože tuk v nich je obsažena zpomaluje vyprazdňování žaludku a rychlost trávení. Na konci je také stojí za to si připomenout staré pravidlo našich babiček, které ukazovaly nám, aby se s jídlem nespěchat. Čas konzumaci potravin, neboť má vliv na rychlost vylučování glukózy do krve.

Proto, pokud máte problémy s udržením tělesné hmotnosti v menopauze, není porywaj ihned na přísné diety. Využijte tabulkou index glikemicznego a zjistěte, jaké potraviny přispívají k tomu, že tyjemy, a které můžete jíst bez omezení.

Anna J

Nejnovější články: