Esenciální babička

Pokud máte v úmyslu vykonávat nebo již jste v roli opatrovníka pro vnoučata, buďte opatrní, aby se nestal tzv. "druhá máma" nebo "rodič vedl čas od času". Chcete-li získat všechny plnost radosti z péče o vnuka, si musí odpovědět sami na pár otázek, a pak určit nějaké pravidla.

Zůstala babička

Je to krásný pocit. Naplňuje Vás radost a hrdost, a to zejména, že rodiče dítě chtějí Tě proměnit v jeho rozvoji. Podívejme se spolu, jak nejlépe se připravit na to, aby jste mohli přijímat radost z komunikace s dítětem, jeho rodiče byli odciążeni a mají pocit, že jejich dítě zůstane s někým, kdo pro něj důležité a milované, a vnoučata založili skutečné a hluboké spojení se svou babičkou.

Za prvé - gratulujeme!

Jsi souhlasila trvat vnučka, nebo vnuka. Záleží jen na Vás, zda se tento čas bude nezapomenutelné dobrodružství pro Vás a vaše dítě a začátek krásného přátelství. Aby tomu tak bylo:

  • Promluvte si s rodiči dítěte. Zjistěte, co od Vás očekávají, řekni to také o tom, jak jsi ponětí si drží sdílení času. To vám Pomůže vyhnout se vzájemné pohledávky a nedorozumění.
  • Není narzucaj ani sebe, ani svého času, ani recenzí.Pokud rodiče žádají Tě, například, jste někdy vystupovala s mým vnukem na procházku, to neznamená, že máte ještě nakupovat, vařit večeři, a dát několik tipů na rodičovství. Respektovat hranice blízké stanete se člověkem, prestižní a respektovanou.
  • Není входи v oblasti cizích pravomocí. Nikdo to nemá rád. Neříkejte dceru, jak vychovávat dítě. Nekritizujte své otce dítěte, i když on je bezmocný. Sama taky nelíbí lidé, kteří Vám říkají, co dělat.
  • Jsi zdravotní sestra, jsi babička. Nejen péče, ale budete růst. Překladatel dítěti svět, učte se od dobrých stavů. Jste pro své vnuky pramen znalostí a zkušeností, máte pro přenos neuvěřitelné příběhy – používejte to! Je však důležité, aby to, co dítě vyjadřuje se poradit s rodiči, aby se stavět u malého člověka, opačných stavů.
  • Pamatujte si, že je to služba, ne povinnost – pokud si nechcete, nebo nemůžete zabývat dítětem – ať není povinna. Jsi chůva na částečný úvazek a nejste povinni věnovat na své zdraví nebo pohody ve prospěch jiných lidí, dokonce i nejbližší.

Kvalita vztahů stanovených v raném dětství, zůstává v nás, a to i na úrovni bezvědomí na celý život. I když se Vám nenapadlo, zapojit se svým dítětem, můžete si být jisti, že již za pár let by to intimitou a pocitem, které jsou kvalitativně úplně jiný, než všichni, s nimiž do té doby měla řešit. A to bude nejkrásnější odměnou za Tvou pomoc.

Jeanne Rv

Nejnovější články: