Žena – Vedoucí

Co to? Co je odlišuje od mužů? Jak se řídí? Jak funguje?
Vzhledem k tomu, že rozdíly jsou natolik významné, že stojí za zvážení při výběru vedoucího, co očekáváme od nového velitele.

V psychologii řízení hovoří o dvou stylech řízení, které jméno patří do pohlavních rozdílů, ale mám zde na mysli styl ženský a mužský.

Žena na postu

Styl ženský shoduje do značné míry s vlastnostmi, jaké jsme приписываем ženám je stereotypně. V oblasti řízení se ukázalo, ženská emocionalita umožňuje dokonale přizpůsobit ve složitých a nepředvídatelných situacích na trhu. Společnosti jsou řízeny ženy jsou řízeny demokratičtější a pružně, že v dnešní době je požadavek trhy. Proto vysoká pozice na trhu těchto společností.

Výhody, vyplývající z šéfa v sukni

To, co odlišuje společnost terčem pro ženy od stejných, řízené pánské ruka: * orientace na aspekty budou dynamické kolektivní úkoly pro práci(práce v týmu, spolupráce, pomoc),

  • vsadit na osobnost pracovníka (pochopení jeho potřeb, situace náhodné),
  • liberalność, to je впускать změny v době, systému, vykonané práce,
  • důraz na vztahy mezi týmem, tak i se zákazníky.

Obrázky harmonii tohoto stylu řízení doplňuje nedostatek touhy a potřeby kontroly, "vlády pevné ruky", která vede v mnohem menší míře pro vznik konfliktní situace nebo špatné atmosféry na pracovišti.

Žena na vyšších manažerských pozicích, bude tak spíše, daleko od stanovení přísná hierarchie, nebo řešit sami. Zpoždění tak od přírody do našich domovů a prostředí, nepůsobí dobře a v práci. Proto rozdíly mezi ženským a mužským stylem řízení stručně lze definovat jako styl, zaměřený na emoce (lidech) proti soustředil na úkol (soupeření).

Jeanne Rv

Co to? Co je odlišuje od mužů? Jak se řídí? Jak funguje?
Vzhledem k tomu, že rozdíly jsou natolik významné, že stojí za zvážení při výběru vedoucího, co očekáváme od nového velitele.

Vhodný člověk na správném místě

Daleko jsem však od uznání nadřazenosti někoho ze stylů. Jejich účinnost, neboť pracuje v různých odvětvích činnosti, kterými se zabývají ženy ve vedoucích a mužů na pracovních místech. Odpovídající činnosti určili, neboť účinnost tohoto stylu řízení. Existují oblasti, v nichž řízení je založen na soupeření, najde uplatnění, stejně jako řízení založené na emocích, najde uplatnění v jiných oblastech.

Takže místo toho, aby vedl k nadřazenosti, žádný ze stylů, je třeba mít na paměti, že síla spočívá právě v odlišnosti, různorodosti a schopnosti přizpůsobit vlastní a individuální pozice podniku nebo společnosti.

Jeanne Rv

Nejnovější články: