Ekologické cestování

Každý den používáme dopravou: na cestě do práce, na nákup, nebo když se vydáme na dovolenou. Vybíráme ten druh komunikace, který je pro nás nejvhodnější a samozřejmě přizpůsoben pro naše finanční možnosti. Co udělat, aby cesta byla více eko-šetrné?

Doprava je zdrojem významné množství CO2 uvolňovány do životního prostředí. Negativní klimatické změny se objevily s rozvojem komunikace. Dříve, dostupnost vozu byl dobrý (teď nemůže představit život bez auta, navíc podle statistik každý držitel řidičského průkazu, má vlastní dopravní prostředek. V přepočtu na počet uživatelů, celkové množství emisí CO2 v atmosféře se měří již v miliardách tun.
Proto jsou tak důležité naše každodenní volby, jaký typ komunikace s jaký používáme.

Naštěstí, existuje mnoho způsobů, jak cestovat více s ohledem na životní prostředí.* Základní princip spočívá v tom, aby se o možnosti využít služeb veřejné dopravy. Samozřejmě, to závisí na podmínkách panující v této oblasti a můžeme jen snít o tak rozvinuté linek metra, jako ve velkých městech Západní Evropy nebo vysokorychlostní železnice. Ale v naší zemi, je cestování vlakem do práce, nebo na delší vzdálenosti, z roku na rok se stává stále více komfortní.

Takový způsob pohybu, kromě toho, že je přátelský k životnímu prostředí, je také mnohem levnější, tím více, pokud jsme решимся na nákup jízdenky na delší dobu, takzvaný měsíční. Při cestování, kdy nemusíte být zaměřena na řízení vozidla, můžete dohnat v tisku, dokončit make-up, nebo alespoň na snídani. Dopravu do místa výkonu práce po železnici, je často mnohem rychlejší, než autem, protože, pamatujte минуют vás zátky nebo na nečekané situace na silnici, nemluvě o nehodě automobilu, který nikdo samozřejmě nechtěl.

Boris

Každý den používáme dopravou: na cestě do práce, na nákup, nebo když se vydáme na dovolenou. Vybíráme ten druh komunikace, který je pro nás nejvhodnější a samozřejmě přizpůsoben pro naše finanční možnosti. Co udělat, aby cesta byla více eko-šetrné?

Nicméně, cestování po železnici není vždy k dispozici, takže alternativou zůstává cesta autobusem. Výhodou tohoto druhu dopravy je možnost dostat prakticky na jakékoliv místo, a na dlouhých trasách jezdí jen moderní a pohodlné autobusy. Tato forma komunikace je mnohem šetrnější k životnímu prostředí, než je automobilový průmysl, protože emise výfukových plynů v přepočtu na jednotlivých osob výrazně nižší. Během dlouhé cesty, kromě toho, že máme možnost podívat se na okolí, dívat se na dobrý film, nebo alespoň spát.

Další forma životního pohybu, je kolo. Ano, to je známý již stovky let vozidlo nadále zůstává pouze neutrální pro životní prostředí, téměř bez nákladů, ale také vynikající vliv na zlepšení stavu vašeho zdraví. Zamyslete se, a zároveň vám záleží na fyzické kondici a jeho cesta do práce – ideální řešení. Je pravda, že jsi závislá na počasí, která je někdy rozmarná, ale na všechno existuje nějaký způsob, jak. Takže, pokud máte, aby se překonat ne příliš dlouhé vzdálenosti, radím nechat auto pod domem a přestoupit na kolo.

Alternativou pro kolo - koloběžka – velmi populární v zemích středomoří, u nás trochu podhodnocené. Výlet na sněžném skútru-je to eko – potřebuje to v porovnání v autě je velmi málo paliva, tak to je mnohem levnější varianta. Mohl obejít dopravní zácpy, a ti, kteří sedí v autech budou jen se závistí sledovat, jak rychle chodit v následujících ulice.

Přidám ještě, že milovníci jízdy na kole, využívají tento druh dopravy, a to i pro cestování na dovolenou. Myslete jen, si můžete plně vychutnat okolností přírody, prozkoumat značné vzdálenosti, a zároveň poskytuje dobrý pocit. Cesta na kole je velmi populární pro návštěvu velkých měst Západní Evropy, jako je například Amsterdam nebo Paříž, kde existuje rozvinutá cyklistická infrastruktura se sítí půjčoven a mnoha cyklistickými stezkami. V naší zemi je jízda na kole v některých místech úkol, někdy i nebezpečná, vzhledem k počtu pohybujících se na silnicích aut a kamionů.

Možná ta přátelská forma komunikace... procházku. Samozřejmě, že cesta mezi městy chůze je nemožné, nicméně, každá cesta může být více přátelské pro životní prostředí, pokud jsme потратим velké množství času na procházky. Je to také skvělý způsob, jak zaczerpnięcie čerstvého vzduchu a pohybu. Pak můžete se blíže podívat na okolí, se spoléhat na ještě větší potěšení z jízdy.

Boris

Každý den používáme dopravou: na cestě do práce, na nákup, nebo když se vydáme na dovolenou. Vybíráme ten druh komunikace, který je pro nás nejvhodnější a samozřejmě přizpůsoben pro naše finanční možnosti. Co udělat, aby cesta byla více eko-šetrné?

Poslední forma ekologické dopravy jsou vozy s hybridním výživy nebo na proud. Nechal jsem tento druh cestování je na konci, protože on je stále výrazně dražší ostatních uvažovaných možností. Samozřejmě, hybridní auta-to je budoucnost komunikace, protože jejich emise výfukových plynů několikrát nižší úrovni, než v současných autech. Bez významu není skutečnost, že provoz takových aut je také levnější, protože se spálit mnohem méně paliva.

Vedle hybridních automobilů, šetrná k životnímu prostředí, stejně jako auto napájené z elektrické sítě. V nich emise znečišťujících látek, téměř nulové, kromě nečistot, vyrobené pro výrobu elektřiny. Tyto vozy-to je stále ještě novinkou, ale, samozřejmě, je to jen otázka času, než se stanou tak populární, jako ty stávající.

Výběrem druhu dopravy, je třeba, samozřejmě, vzít v úvahu infrastrukturu, dominantní ve vašem regionu, dostupnost železniční, zda je síť cyklistických tras. Pamatujte však, že jejich každodenní rozhodnutí a máte vliv na stav životního Vás prostředí. Ještě jedna poznámka, pokud plánujete delší cestu, stojí za to dobře vypočítat trasu, aby naše cesta proběhla hladce, bez překonání několika kilometrů, a především, aby byla v bezpečí. A pokud jste na cestách autem do práce, snažte se vzít si s sebou někoho, předstírá ve stejném směru. Ušetříte palivo, snížení emisí znečišťujících látek, a může být, že se Vám podaří navázat užší vazby.

Vyzývám Vás k diskusi, napište, prosím, jaký druh dopravy používáte každý den, nebo to, co děláte, aby Vaše cestování bylo více ekologicky šetrné. 🙂

Boris

Nejnovější články: