Druhy melanomu

Melanom je zhoubný kožní. Vzniká v důsledku zmutowania pigmentových buněk, produkovat melanin. Rakovina zejména často vzniká v oblasti nevi věk. Na rozvoj melanomu má vliv řada faktorů, zejména UV záření, genetická predispozice.

Melanom rychle postupuje, tak by měl být detekován brzy, aby terapie mohla být ovlivněna. Doporučuje se pravidelné provádění preventivních studií. Tam je několik druhů melanomu, lišících se od sebe jak tempo změn, umístění, příznaky, jako těm, kteří jsou nejvíce náchylné na určitý charakter rakoviny.

Druhy melanomu

  • Melanom se šíří povrchově – je to nejčastější forma tohoto onemocnění(60-70% případů), obvykle se vyskytuje na povrchu krtci věk. Nejčastěji se objevuje u lidí středního věku, ale existují případy onemocnění u dětí. Obvykle, rakovina nejprve roste povrchově a pak vertikálně. Pak jde o metastázy. U mužů je tato forma melanomu staví nejčastěji na туше, v pořadí, u žen na nohou, ale také v hlenu membrán.
  • Melanom se vyskytující skvrny soczewicowatej – je 5-20% případů; většinou vzniká u lidí staršího věku, ženského pohlaví, Má pomalý, dlouhodobý proces, a, jako obvykle, dává naději. Projevuje se jako ploché hnědá nebo hnědo – černá) skvrna, leží, nejčastěji na obličeji. Dává metastázy do lymfatických uzlin.

  • Melanom guzkowy – to je jeden z nejhorších druhů melanomu, odolná na léčbu. Je asi 10 – 30 % případů všech onemocnění. Vyvíjí jako ze nevi věk, stejně jako se zdravou kožní tkáň. Onemocnění v této formě působí rychle a má špatné předpovědi, změny nejčastěji zahrnují hlavu, krk nebo trup, a mohou mít formu uzlu, který může mít různé druhy barvení. Od začátku nádor roste svisle, a metastázy se vyskytují rychle. Tento nádor se vyskytuje častěji u mužů (zejména po 50 letech).

Redakce

Melanom je zhoubný kožní. Vzniká v důsledku zmutowania pigmentových buněk, produkovat melanin. Rakovina zejména často vzniká v oblasti nevi věk. Na rozvoj melanomu má vliv řada faktorů, zejména UV záření, genetická predispozice.

  • Melanom se nachází kończynowo – lentiginalny – tam, většinou u lidí středního věku, trvá ruce, plosky nohou, stejně jako matice nehtu. Skvrny jsou ploché, hnědé nebo černé, a mají tendenci ke zvýšení (relativně pomalu), a také metastázy v lymfatických uzlin. Tato forma rakoviny je 5 % všech případů melanomu.
  • Melanom bezbarwnikowy – to je velmi vzácná forma melanomu. Nedává tak viditelné známky, stejně jako ostatní druhy onemocnění – barva normální kůže nebo lehce zaróżowiony) vedou k tomu, že to je velmi pozdě rozpoznána. Bohužel, melanom je jedním z nejtěžších forem rakoviny. V kombinaci s pozdní wykrywalnością dává velmi nepříznivé počasí.
  • Melanom sliznic – nemoci локализуется, jako obvykle, na hlenu membrán ústní dutiny. ":/Zdrowie_2/sezonowe_problemy/czerniak_leczenie.htmlobjawów melanomu" by měl být tmavé skvrny nebo tmavé, dobře unaczyniony бугорка (obvykle niebolesny). Bohužel – jako obvykle, nádor má tendenci k rychlému růstu a dávat četné metastázy. To neznamená, na rozdíl od расхожему názoru, lehká forma onemocnění.
  • Melanom pochvy a vulvy – nejčastěji se vyskytuje u žen po 50 letech. Může mít vzhled skvrny nebo uzlu, se sklonem ke krvácení a vzniku svědění. Je tvořen na kůži stydké pysky malé, nebo v dolní části pochvy. Rychle roste a dává metastázy.

Redakce

Nejnovější články: