Dna

Již ve starověku Aristoteles zjistil provázanost obžerství patriarchů s trapiącymi jejich przypadłościami se zdravím. Řecký myslitel přišel pak k závěrům a řešením, které nabízí moderní medicína, za předpokladu, že pouze dieta bez živočišných produktů a alkoholu, je schopen zmírnit a dokonce odstranit bolestivou nemoc, kterou v dnešní době nazýváme dna.

Kde je příčina nemoci?

Dna, neboli dnou, artritidou nebo diatéza dnu poprvé byla popsána v dobách středověku, kdy to bylo dáno jí красноречивое název "nemoc bohatých". A to tak, že charakteristické uzliny dnawe (tophi) se objevují nejčastěji u lidí bohatých, kteří žijí na cestu prosperity, nebo naopak, hulaszczy, což způsobuje bolesti v místech, jako jsou klouby, pak se vazy, napadat, hlavně, tkaniny okołokostne. Dnes je toto onemocnění považováno za nemoc civilizace. V době problému obezity, poruchy příjmu potravy a nedostatek umírněnosti v jídle, dna shromažďuje více než dvacet a více krát větší sklizeň, než před 100 lety. Při tom stojí za zmínku, že onemocní ho lze již ve věku 30-40 let.

Vynutí návrat k přírodě

V době, kdy farmaceutické zájmy produkují stále nové a nové léky od bolesti a vnější známky vady dny, lidová medicína nabízí od věků jeden další účinný lék – dieta bez purinů. Пурина-jsou chemické sloučeniny, přítomné v potravinách živočišného původu. Jídlo, které je zvláště zhoršuje průběh onemocnění, proto je maso a mléčné výrobky. Lidem, nemocným nebo se sklonem k dnou, by měl také omezit, nejlépe úplně přestat kouřit, pít kávu a černý čaj.

Účinnost diety niskopurynowej nebo vůbec ne obsahem purinů je již dlouho potvrzena v prostředí vědců, ale také bojují s nemocí pacientů. Známý propagatorką stravy bezpurynowej, stejně jako strava witariańskiej (tzv. dietou Gerson) – založený na omezení v pojídání pouze syrových potravin rostlinného původu – Ivana Alexandra Szadkowska, který ve svých knihách (Jak léčit nevyléčitelné nemoci, Kuchyň weganki, Léčit nebo vyléčit) popisuje zmíněné diety a vypráví o své vítězství s nevyléčitelnou nemocí.
Je třeba si uvědomit, že jakékoliv příznaky, bolesti v kloubech , je nutné poradit se s lékařem prvního kontaktu. V mnoha případech, odborníci doporučují, spolu s omezením purinů v dietě použít současně léčba фармакологическая.

Je nesporné, že každý předpokládáme terapii pomocí léků, v průběhu léčby by měl být, a tak přemýšlet o stravě. Chcete-li chránit před diatéza dnu, která je způsobena nadměrným uložením kloubů krystaly z kyseliny močové, je třeba nejen přemýšlet nad změnou způsobu výživy, ale také jíst vědomě. V popsané nemoci je důležité nejen to, co jíme, ale i jak mnoho potravin, že jíme denně a pokud jsou pravidelné. Proto prosí, myšlenka, že dna-je, především, napomknięciem přírody, která chce, aby nás k umiarkowaniu a k návratu k přírodním, немодифицированной potravin.

Va Złotkowska

Nejnovější články: