Barevné nehty?

Ženy milují vypadat krásná. To je, jak známo, se od dnes. Není od dnes také jedním z hlavních kosmetických procedur je manikúra a zdobení nehtů.

Již v dávných dobách využívali některé metody, díky kterým se nehty ukázal i na sociální postavení, jako například v Číně. Používali k tomu přírodní, často nečekané, dnes součásti, jako je henna nebo výměšky hmyzu.

Co používáme dnes?

O složkách přírodních už dávno zapomněli. Stačí připomenout, že vzorem pro vědce, kteří se zapojili vytvářením barvivo na nehty... laky automobilové. K dnešnímu dni se lak na nehty-je to jen chemie.

Co číhá v laku?

  • Нитроцеллюлозы vede k tomu, že lak rychle schne a dobře přiléhá k nehtové ploténky – je to směs celulózy a kyseliny dusičné.
  • Rozpouštědla: aceton, бутилацетат, толуол, isopropylalkohol – tvoří 75% laku; vedou k tomu, že lak schne rychle.
  • Pigmenty, oxid železa a titanu.
  • Pryskyřice: pryskyřice tolueno-sulfonamido-formaldehydowa TSFR, pryskyřice syntetické – poskytují dobrou přilnavost laku
  • Ftaláty, pak tam jsou soli a estery kyseliny ftalowego.

M. F

Ženy milují vypadat krásná. To je, jak známo, se od dnes. Není od dnes také jedním z hlavních kosmetických procedur je manikúra a zdobení nehtů.

Složení laků je tam ještě vitamíny, UV filtry a látky, změkčovadla.
Nejhorší z těchto komponent jsou formaldehyd, které způsobují alergie. Co je zajímavé – není na nehty a na kůži, kterou jsme se dotkneme prsty, to je obličej, krk, ruce. Ftaláty zatímco porušují hormonální rovnováhu (může také mít vliv na nízkou porodní hmotnost novorozence).
Není to děsivé? 98% z laků, které si můžete koupit v Polsku zahrnuje tyto komponenty!

Světlo na konci tunelu

Zůstává 2%. Na trhu jsou laky, které tvůrci jasně říkají, že neobsahují toulenu a formaldehydu. Schne déle, od laků, které je obsahují. To může a nedostatek, ale není to lepší vyhnout se kontaktu s látkami, které nám mohou tak výrazně poškodit?

Seznam výrobců je dost dlouhá, ale ceny rozhodně nejsou přehnané – v rámci 6. do 13. uah.
A může jednoduše začít propagovat módu na přírodní, upravené nehty?

Zdroj: mojealergie.pl

M. F

Nejnovější články: